• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu
www.genchukuk.info
Vakitler
Twitter/aogenc
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret126282
Üyelik Girişi

ANASAYFA

Bursa'da emlakçı vasıtasıyla görüp beğendiği daireyi, komisyon ödememek için doğruca ev sahibinden eşinin üzerine alan uyanık müşteriye Yargıtay 'DUR' dedi...
Hukukçu, siyasetçi ve edebiyatçı sıfatları bulunan ve yakın tarihin önemli isimleri arasında sayabileceğimiz Rasim Cinisli’nin kaleme aldığı ‘Bir Devrin Hafızası’ isimli hatıra kitabını mutlaka okumalısınız...
08.04.2018
28.03.2018
Yargıtay 2. Hukuk Dairesi tarafından karara bağlanan dosyada, evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında tamamen kendisi kusurlu olan eşin, dava açıp boşanmayı talep edip edemeyeceği hususu görüşüldü.
Yargıtay, boşanma davasında, karısının akıllı telefonuna casus program yükleyerek ses kaydı alan kocanın elde ettiği delilleri hukuka aykırı olarak kabul etti.
08.03.2018
02.03.2018
Kimyasal hadım, temel prensip itibariyle tecavüzcüye belli periyotlarla hormon enjekte edilerek cinsel dürtülerinin yok edilmesine dayanan bir yöntemdir.
Son dönemde akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla çok fazla gündeme gelen telefonda yapılan gizli ses kayıtlarının hukuka uygun olup olmadığı konusu hukuk camiasında tartışılmaya devam ediyor.
21.02.2018
12.02.2018
Apartman, toplu konut veya site yönetimlerinin taraf ehliyeti bulunup bulunmadığı ve bu yönetimlere karşı icra takibi yapılıp yapılamayacağı hukuki tartışmalara konu oldu.
Murisin para borçları için mirasçılar müteselsîlen sorumlu olduğundan, icra takibi mirasçılardan birine, birkaçına veya hepsine birlikte yapılabilir. Ancak mirası reddeden kişi (mirasçı sıfatını kaybettiğinden) aleyhine murisin borçlarından dolayı takip yapılamaz.
10.02.2018
09.02.2018
Gözetmen Sigorta Brokerliği, bu ayki bilgilendirme bülteninde, vatandaşların trafik kazası sonrası yapmaları gereken hususları anlatan bir yazı yayımladı.
Eşine uyguladığı şiddet dolayısıyla ceza mahkemesinde yargılanan koca, ilginç bir cezaya mahkûm edildi. Mahkeme, dayakçı kocaya ayı resimli el ilanı dağıtma, çam fidanı dikme ve eşini her hafta dışarıda yemeğe götürme cezaları verdi.
04.02.2018
13.01.2018
... 10 ...