• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu
www.genchukuk.info
Vakitler
Twitter/aogenc
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret129057
Üyelik Girişi

ANASAYFA

Apartman, toplu konut veya site yönetimlerinin taraf ehliyeti bulunup bulunmadığı ve bu yönetimlere karşı icra takibi yapılıp yapılamayacağı hukuki tartışmalara konu oldu.
Murisin para borçları için mirasçılar müteselsîlen sorumlu olduğundan, icra takibi mirasçılardan birine, birkaçına veya hepsine birlikte yapılabilir. Ancak mirası reddeden kişi (mirasçı sıfatını kaybettiğinden) aleyhine murisin borçlarından dolayı takip yapılamaz.
10.02.2018
09.02.2018
Gözetmen Sigorta Brokerliği, bu ayki bilgilendirme bülteninde, vatandaşların trafik kazası sonrası yapmaları gereken hususları anlatan bir yazı yayımladı.
Eşine uyguladığı şiddet dolayısıyla ceza mahkemesinde yargılanan koca, ilginç bir cezaya mahkûm edildi. Mahkeme, dayakçı kocaya ayı resimli el ilanı dağıtma, çam fidanı dikme ve eşini her hafta dışarıda yemeğe götürme cezaları verdi.
04.02.2018
13.01.2018
Kocanın, eşine harçlık vermemesinin ekonomik şiddet olduğuna hükmeden yüksek mahkeme, söz konusu durumu boşanma sebebi saydı.
Yargıtay; küçük bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan kocasına karşı boşanma davası açan kadını haklı buldu.
13.01.2018
08.01.2018
Yargıtay tarafından verilen emsal kararda, uçak yolculuğu sırasında bagajı kaybolan yolcunun tazminat talebini tüketici mahkemesinde dava etmesi gerektiği belirtildi.
Eşiyle arasında ‘kültür farkı’ bulunduğunu belirterek boşanma davası açan kadın, Yargıtay tarafından haklı bulundu. Yargıtay kararında “Eşler arasındaki kültür farklılığı boşanma ve tazminat nedenidir” denildi.
06.01.2018
04.01.2018
Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşlerin sadakat yükümlülüğünün evlilik birliğinin sona ermesine kadar devam ettiğini ve boşanma davası devam ederken başka bir kadınla evlilik dışı ilişkiye giren kocanın kusurlu olduğuna hükmetti.
Halk arasında süt parası olarak bilinen "emzirme ödeneği" doğum yapması halinde sigortalı kadına veya sigortalı olmayan karısının doğum yapması halinde sigortalı erkeğe veriliyor. Emzirme ödeneği almanın şartları...
31.12.2017
31.12.2017
... 11 ...