• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
www.genchukuk.info
Saat
Takvim
Hava Durumu
Çapraz Kurlar
Twitter/aogenc

Anasayfa

Denizli'nin Honaz İlçesi'nde oturan 62 yaşındaki Şenay Güzel'in tartıştığı oğlu 38 yaşındaki Hasan Güzel'e ayağından çıkarıp fırlattığı naylon terlik, 'silah' sayıldı. Olayı soruşturan Cumhuriyet savcısı, anne Şenay Güzel'in attığı terliği 'silah' sayıp, hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 86'ncı maddesi uyarınca 'kasten basit yaralamaya teşebbüs' suçundan iddianame hazırladı. Oğlunun şikayeti üzerine polise ifade veren Şenay Güzel hakkında 'kasten basit yaralamaya teşebbüs' suçundan 2-5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.
Mobbing, yani Türkçe karşılığı ile ‘iş yerinde psikolojik taciz’ kelimesi; iş yerlerinde karşılaşılan ve çalışan bireye karşı sistematik olarak uygulanan zararlı davranışlar ve psikolojik baskılar şeklinde tarif edilebilir. Mobbing, son yıllarda ülkemizdeki iş yerlerinde artan oranlarda görülmekte ve özellikle kontrolün zayıf olduğu kurumlarda gücü elinde bulunduran kişinin ya da grubun diğerlerine psikolojik yollardan sistematik bir biçimde baskı uygulaması olarak tezahür etmektedir.
07.11.2016
04.11.2016
Memurlar.net isimli internet sitesi, geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından çıkarılan 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu personeline yönelik olarak getirilen önemli değişiklikleri bir araya topladı. Memurları ilgilendiren önemli değişiklikler maddeler halinde sıralandı. İşte o değişiklikler...
15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra kamuoyunun gündemine gelen ve toplumun talebi doğrultusunda hükümetin adım attığı idam düzenlemesi ile ilgili gelişmeler hız kazandı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ve akabinde MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine hükümet kanadında yapılan çalışmalar şekillenmeye başladı.
03.11.2016
02.11.2016
TBMM Adalet Komisyonu, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Tasarı'yı, görüşmeye başladı. Tasarı ile çocuğa cinsel istismar, vücut dokunulmazlığı ve nitelikli dolandırıcılık suçlarında cezaların alt sınırı artıyor. Tasarıda ayrıca Türk Ceza Kanunu'nun devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk suçları ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlar nedeniyle verilen tutuklama kararlarının, askeri tutukevleri dışındaki ceza infaz kurumlarında yerine getirilmesi hususu düzenleniyor.
Sakarya'da evlilik hazırlığı yapan bir kadın işçi, 3 yıldır çalıştığı iş yerine dilekçe vererek, evleneceği gerekçesiyle iş akdinin feshedilmesini ve kıdem tazminatının ödenmesini istedi. Şirket ise İş Kanununa göre, "kadın işçilerin evlendiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde kendi rızası ile hizmet akdini sona erdirmesi durumunda" kıdem tazminatı almaya hak kazanacaklarının hükme bağlandığına işaret ederek, evlenmeden on gün önce iş akdini fesheden kadın işçiye tazminat vermedi. İşçi ise evlilik nedeniyle iş akdinin feshedilmesinden kaynaklanan kıdem ve ihbar tazminatı alacağının kendisine ödenmesi istemiyle dava açtı.
02.11.2016
01.11.2016
... 49 ...
Adalet Mülkün Temelidir
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.79415.8173
Euro6.42226.4479
Hukukun Üstünlüğü
Vakitler
Genç Hukuk
Flag Counter
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret80111