• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu
www.genchukuk.info
Saat
Vakitler
Adalet Mülkün Temelidir
Twitter/aogenc

Hakkımızda

ALPER OSMAN GENÇ KİMDİR? 




Alper Osman Genç, Afyon’un Sultandağı ilçesinde 1975 yılında doğdu. Baba
sı avukat, annesi öğretmendir. Dört çocuklu bir ailenin ilk evladıdır.
İlkokulu Sultandağı’nda okudu. Ortaokulu Manisa Salihli’de (Sekine Evren Anadolu Lisesi), liseyi Afyon Merkez’de (Kocatepe Anadolu Lisesi) yabancı dil ağırlıklı eğitim veren Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.


1997 yılında İhlas Haber Ajansı’nda gazeteciliğe ba
şladı. 18 yıl boyunca Ajansın çeşitli kademelerinde görev aldı. Yöneticilik yaptı. Gazetecilik hayatı boyunca dünyanın seyrini değiştiren 11 Eylül Saldırıları, Afganistan Savaşı, Irak Savaşı, Filistin İntifadası gibi çok önemli siyasi olaylara tanıklık etti. 20’den fazla ülkeye müteaddit defalar seyahat ederek Ajansın haber ve dış ilişkileriyle ilgili çalışmalarda bulundu. Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok uluslararası haber ve spor organizasyonlarının hazırlanması ve icrası aşamalarında görev aldı. İstanbul'da yapılan NATO Zirvesi (2004), Türkiye'deki yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri, Yunanistan Olimpiyat Oyunları, Amerikan Başkanlık seçimleri ile Japonya (2002), Almanya (2006) ve Güney Afrika'daki Dünya Futbol Kupası (2010) bunlardan bazılarıdır. 

Gazetecilik mesleği dolayısıyla yarım bıraktığı Hukuk tahsilini tamamlayarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Halen İstanbul Barosu'na kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır. Hukukçular Derneği üyesidir.

Kişisel gelişim, etkili iletişim ve liderlik konularında katıldığı seminer ve programlardan aldığı sertifikaları mevcuttur. İyi derecede İngilizce bilen Alper Osman Genç, evli ve bir çocuk babasıdır.

Takvim
Hukukun Üstünlüğü
Hukukçular Derneği
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam127
Toplam Ziyaret82715
Genç Hukuk
Flag Counter