• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu
www.genchukuk.info
Vakitler


Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam139
Toplam Ziyaret229615
Üyelik Girişi

ANASAYFA

TÜFE'de 2022 yılı Mayıs ayında son on iki aylık ortalamalara göre %39,33 artış gerçekleşti. Enflasyon (TÜFE) rakamlarının on iki aylık ortalaması baz alınarak belirlenen kira artış oranı Haziran ayında yenilenecek kira sözleşmeleri için yüzde 39,33 olarak gerçekleşti. Buna göre konut veya işyeri sahipleri kiracılarına yasal olarak en fazla yüzde 39,33 oranında zam yapabilecek.
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosuna göre; üst üste üç gün boyunca vaka sayısı 1000'in altında kaldı ve toplu taşıma araçlarındaki maske takma zorunluluğu kaldırıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "toplu taşıma araçlarında maskeleri istersek çıkarabiliriz. Yol maskesiz daha kısa" paylaşımında bulundu. Hastanelerde maske takma zorunluluğu ise devam ediyor.
03.06.2022
30.05.2022
Türk Ceza Kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair düzenleme ile önemli değişiklikler hayatımıza girmiş oldu. Israrlı takip başlığı ile yeni bir suç ihdas edildi. Kadına karşı işlenen bazı suçlarda verilecek cezaların alt sınırları yükseltildi. İki yeni suç katalog suçlar kapsamına alındı. Sağlık meslek mensuplarının, sağlık mesleğinin icrası kapsamında yaptıkları muayene, teşhis ve tedaviye ilişkin tıbbi işlem ve uygulamalar nedeniyle yapılan soruşturmalara izin şartı getirildi.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) enflasyon rakamlarını açıklanmasının ardından Mayıs ayı kira artış oranı da belli oldu. Enflasyon (TÜFE) rakamlarının on iki aylık ortalaması baz alınarak belirlenen kira artış oranı Mayıs ayında yenilenecek kira sözleşmeleri için yüzde 34,46 olarak gerçekleşti.
30.05.2022
05.05.2022
 6  ...