• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
www.genchukuk.info
Saat
Takvim
Hava Durumu
Çapraz Kurlar
Twitter/aogenc

Anasayfa

İçişleri Bakanlığı'nca, valiliklere gönderilen genelgeyle ticari taksiler dahil, otomobillerde arka koltuklarda oturanların da emniyet kemeri takma zorunluluğu hatırlatılarak, denetimlerin arttırılması talimatı verildi. Karayolları Trafik Kanunu'na göre, emniyet kemeri takmayanlara 92 lira para cezası, sürücülere ise 15 ceza puanı veriliyor. İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere gönderilen genelgede, alınan tedbirler sonucunda ölümlü trafik kazalarının bu yıl bir önceki yıla oranla yüzde 9,8 azaldığı vurgulandı.
29 Ekim 2016 tarihi itibariyle Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren iki yeni KHK ile 5271 sayılı ve 04/12/2004 tarihli Ceza Muhakemesi Kanunu’nda önemli değişikliklere gidildi. Buna göre, Bazı suçlardan gözaltına alınanların avukatlarıyla görüşmeleri, hakim kararıyla kısıtlanabilecek ve bu sürede ifade alınamayacak. Terör suçlarından mahkum olanların avukatlarıyla yaptıkları görüşmeler, 3 ay süreyle teknik cihazlarla kaydedilebilecek. Görüşmenin, toplumun ve ceza infaz kurumunun güvenliğinin tehlikeye düşürülmesine, terör örgütü veya diğer suç örgütlerinin yönlendirilmesine, örgütlere emir ve talimat verilmesi amacıyla yapıldığının belirlenmesi halinde hemen görüşmeye son verilebilecek. Yeni düzenlemelerin tamamı için tıklayınız...
30.10.2016
30.10.2016
Avrupa Adalet Divanı'nın aldığı karar göre, yıllık izni sırasında rahatsızlanan çalışanın hasta olduğu günler izin olarak sayılmayacak. Karar Türkiye'yi de bağlıyor.
Avukatlık stajı yapmakta olanlardan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na göre genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar staj süresi ile sınırlı olmak üzere genel sağlık sigortalısı sayılır. Bu şekilde genel sağlık sigortalısı sayılanların genel sağlık sigortası primleri Türkiye Barolar Birliği tarafından ödenir.
30.10.2016
29.10.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ile yaptığı telefon görüşmesinde Türklerin Ukrayna'da vizesiz kalma süresi uzatıldı. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Basın Sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Poroşenko, Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde Türk vatandaşlarının Ukrayna'da 180 gün içinde tek seferde vizesiz kalış sürelerinin 60 günden 90 güne çıkarıldığını bildirdi.
İstanbul’da şort giydiği gerekçesiyle otobüste Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Daha önce çıkarıldığı mahkemede serbest bırakılan Çakıroğlu,28 Ekim Cuma akşam saatlerinde tekrar yakalanarak gözaltına alınmıştı.
29.10.2016
29.10.2016
... 50 ...
Adalet Mülkün Temelidir
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74305.7660
Euro6.33076.3561
Hukukun Üstünlüğü
Vakitler
Genç Hukuk
Flag Counter
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret78742