• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu
www.genchukuk.info
Saat
Vakitler
Adalet Mülkün Temelidir
Twitter/aogenc

ANASAYFA

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbeci askerlerden üçüne ilişkin daha Türkiye'nin yeni iade talebi reddedildi. Darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan darbeci sekiz askerden Ahmet Güzel, Gencay Böyük ve Bilal Kurugül, Türkiye'nin yeni iade talebi üzerine başkent Atina'daki temyiz mahkemesinde hakim karşısına çıkarıldı. Darbeci üç askerin Türkiye'ye iadesinin reddedilmesine karar veren mahkeme, gözaltında tutulan darbecilerin idari kurumlar tarafından da uygun görülürse serbest bırakılmasında mahsur görülmediğini bildirdi.
04.05.2017
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 16 Nisan referandumunun ardından basında çıkan kurula yönelik söylemleri değerlendirmek üzere özel gündemle toplandı. 1.5 saatlik toplantının ardından YSK'dan yazılı açıklama yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu, referandumun ardından kurul başkanı ve üyelerini hedef gösteren açıklamalar için suç duyurusunda bulunma kararı aldı. Açıklamada, YSK başkan ve üyelerini hedef gösteren, içeriği itibarıyla suç oluşturan açıklamalar nedeniyle ilgililer hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verildiği bildirildi.
04.05.2017
Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yaşanan darbe girişiminden sonra ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan iki yeni KHK bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni KHK ile muhtar ve korucuların SGK primlerini devletin ödemesine karar verilirken toplumda çok tepki çeken evlilik programlarının da yeniden düzenleneceği ifade edildi. Milli güvenliğe tehdit oluşturan derneklerin kapatılmasına karar verilirken 3939 kişi kamudan ihraç edildi. Öte yandan 34 Diyanet İşleri persoenli göreve iade edildi.
29.04.2017
İstanbul Kilyos açıklarında bir yük gemisiyle çarpışan Rus donanmasına ait gemi battı. Gemideki 78 personel kurtarılırken yük gemisinde hafif hasar oluştu. Kazaya yoğun sisin neden olduğu belirtiliyor. Kazayla ilgili açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Rus personelin tamamının kurtarıldığını söyledi. Bakan Arslan, yük gemisinde küçük bir hasar olduğunu fakat seyre engel bir durum söz konusu olmadığını kaydetti.
27.04.2017
Türkiye’nin önde gelen anayasa hukukçularından, YÖK Eski Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, dün İstanbul’da yaşama veda etti. 81 yaşında hayatını kaybeden Prof. Dr. Teziç’e daha önce kalp kapakçığı ameliyatı yapılmış ve kalp yetmezliği tanısı konmuştu. Teziç, rahatsızlığı üzerine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi acil servisine kaldırılmıştı. Teziç, burada yoğun bakıma alınmıştı ve dün sabah yaşamını yitirdi.
24.04.2017
... 52 ...
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92465.9483
Euro6.54276.5689
Hava Durumu
Hukukun Üstünlüğü
Hukukçular Derneği
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret82903
Genç Hukuk
Flag Counter