• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
www.genchukuk.info
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 32° 23°
Çapraz Kurlar
Twitter/aogenc

Anasayfa

Denizli'de yaşanan ana-oğul kavgasından sonra gündeme gelen ve son günlerde çok tartışılan terliğin silah olup olmadığı konusunda emsal bir Yargıtay kararı olduğu ortaya çıktı. Benzer şekilde yaşanan aile kavgasından sonra verilen yerel mahkeme kararını değerlendiren Yargıtay 3. Ceza Dairesi de terliği silah olarak vasıflandırmış. Hatta mahkemenin sanığa verdiği cezanın, terliğin silah olma vasfı dolayısıyla artırılması gerektiğini belirtmiş. Kamuoyu ‘Anne terliği’ davasında Denizlili 62 yaşındaki Şenay Güzel'in ceza alıp almayacağını merak ederken, Yargıtay’ın kararı yeni bir tartışma başlatacağa benziyor. İşte 11/02/2014 tarihli karar...
Denizli'nin Honaz İlçesi'nde oturan 62 yaşındaki Şenay Güzel'in tartıştığı oğlu 38 yaşındaki Hasan Güzel'e ayağından çıkarıp fırlattığı naylon terlik, 'silah' sayıldı. Olayı soruşturan Cumhuriyet savcısı, anne Şenay Güzel'in attığı terliği 'silah' sayıp, hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 86'ncı maddesi uyarınca 'kasten basit yaralamaya teşebbüs' suçundan iddianame hazırladı. Oğlunun şikayeti üzerine polise ifade veren Şenay Güzel hakkında 'kasten basit yaralamaya teşebbüs' suçundan 2-5 yıl hapis istemiyle dava açıldı.
07.11.2016
07.11.2016
Mobbing, yani Türkçe karşılığı ile ‘iş yerinde psikolojik taciz’ kelimesi; iş yerlerinde karşılaşılan ve çalışan bireye karşı sistematik olarak uygulanan zararlı davranışlar ve psikolojik baskılar şeklinde tarif edilebilir. Mobbing, son yıllarda ülkemizdeki iş yerlerinde artan oranlarda görülmekte ve özellikle kontrolün zayıf olduğu kurumlarda gücü elinde bulunduran kişinin ya da grubun diğerlerine psikolojik yollardan sistematik bir biçimde baskı uygulaması olarak tezahür etmektedir.
Memurlar.net isimli internet sitesi, geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından çıkarılan 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu personeline yönelik olarak getirilen önemli değişiklikleri bir araya topladı. Memurları ilgilendiren önemli değişiklikler maddeler halinde sıralandı. İşte o değişiklikler...
04.11.2016
03.11.2016
15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra kamuoyunun gündemine gelen ve toplumun talebi doğrultusunda hükümetin adım attığı idam düzenlemesi ile ilgili gelişmeler hız kazandı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ve akabinde MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine hükümet kanadında yapılan çalışmalar şekillenmeye başladı.
TBMM Adalet Komisyonu, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Tasarı'yı, görüşmeye başladı. Tasarı ile çocuğa cinsel istismar, vücut dokunulmazlığı ve nitelikli dolandırıcılık suçlarında cezaların alt sınırı artıyor. Tasarıda ayrıca Türk Ceza Kanunu'nun devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk suçları ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlar nedeniyle verilen tutuklama kararlarının, askeri tutukevleri dışındaki ceza infaz kurumlarında yerine getirilmesi hususu düzenleniyor.
02.11.2016
02.11.2016
... 46 ...
Adalet Mülkün Temelidir
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617
Hukukun Üstünlüğü
Vakitler
Genç Hukuk
Flag Counter
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret69492