• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu
www.genchukuk.info
Vakitler
Twitter/aogenc
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam183
Toplam Ziyaret188629
Üyelik Girişi
Nöbetçi Noterlik Uygulaması Tekrar Başlıyor

2019 yılında çıkarılan yargı reformu paketiyle getirilen ve pandemi sırasında ara verilen nöbetçi noterlik uygulamasının, 2021/13 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda tekrar başlatılmasına karar verildi. Uygulama, bu hafta sonu itibariyle tüm Türkiye’de tekrar başlıyor. İş yoğunluğu nedeniyle hafta içi fırsat bulamayan vatandaşlar, hafta sonunda noterlik hizmetlerinden faydalanabilecek. 31 Temmuz Cumartesi ve 1 Ağustos Pazar günü itibariyle yeniden başlayacak uygulama kapsamında nöbetçi noterler 10.00-16.00 saatleri arasında koronavirüs salgını için gerekli önlemleri alarak hizmet verecek. Nöbetçi noterlik sayıları yoğunluk yaşanan bölgelerde arttırılacak.

 

Hafta içinde işlerini yapmaya fırsat bulamayanlar için getirilen uygulama vatandaştan büyük beğeni almıştı. Uygulamanın olduğu dönemde ülkemiz genelinde hafta sonu hizmet veren nöbetçi noterlerde en çok ikinci el araç alım satım işlemleri yapıldı. Nöbetçi Noterlik uygulaması; noterlik hizmetlerinin daha etkin, verimli ve hızlı yürütülmesi amacıyla 6 Nisan 2019 tarihinde başlatılmıştı.

 

Ülke genelinde faaliyet gösterecek olan nöbetçi noterlikler, Türkiye Noterler Birliği’nin www.tnb.org.tr adresinden vatandaşlara ilan edilecek.

  
310 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın