• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu
İcra Takipleri Ve Duruşmalar 15 Haziran’a Kadar Ertelendi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında adliyelerde duruşmaların ve icra takiplerine dair işlemlerin ertelendiği süre 15 Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada; "Adliyelerdeki dava, icra, şikayet, itiraz, bildirim süreleriyle ilgili ertelemenin 30 Nisan'da dolan tarihini 15 Haziran'a kadar uzatıyoruz" denildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de, Türkiye'de koronavirüs önlemlerine ilişkin yaptığı açıklamada, adliye ve icralardaki ertelemelerin 15 Haziran'a kadar uzatıldığının altını çizerek; gerekirse bu sürenin koronavirüs salgınının gidişatına göre öne çekilebileceğini kaydetti. 

22 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere İİK md. 330 uyarınca bütün icra ve iflas takipleri 30 Nisan 2020'ye kadar durdurulmuştu. Kararnamede ayrıca belirlenen tarihe kadar yeni takiplerin açılamayacağı ve ihtiyati hacizlerin de icrasının ertelenmesi hususu hükme bağlanmıştı. Hakimler Savcılar Kurulu'nun tavsiye kararı doğrultusunda da bu süreçte adliyelerde aciliyeti olan tutuklu işlere ait duruşmalar dışında duruşma yapılmıyor. Bu tarihlerde yapılması planlanmış duruşmalar ileri bir tarihe erteleniyor.  

  
102 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hukukun Üstünlüğü
Takvim
Adalet Mülkün Temelidir
Twitter/aogenc

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret101022
Üyelik Girişi