• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu
www.genchukuk.info
Saat
Vakitler
Adalet Mülkün Temelidir
Twitter/aogenc
Hukukçular Derneği Genel Kurulu Yapıldı; Başkan Av. Cavit Tatlı Güven Tazeledi

Hukukçular Derneği Olağan Genel Kurulu, 28 Nisan 2019 Pazar günü geniş bir katılımla İstanbul’da gerçekleştirildi. Eyüp’teki SETA Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin birçok yerinden hukukçular katıldı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda yapılan oylamada mevcut Başkan Avukat Cavit Tatlı yeniden Dernek Başkanlığına seçilerek güven tazelemiş oldu. Toplantıda yönetim, denetim ve disiplin kurulları da yeniden oluşturuldu. 

 

Talep doğrultusunda tüzük değişikliğinin de gerçekleştirildiği toplantı, dilek ve temenniler bölümünde üyelerin yaptığı konuşmalar ve önceki yönetim üyelerine plaket takdiminin ardından sona erdi. 

 

Toplantıda yeniden seçilen Avukat Tatlı, yaptığı teşekkür konuşmasında önceki dönem faaliyetlerinden kısaca bahsederek, yeni dönemle ilgili planlarını anlattı. 

 

Hukukçular Derneği faaliyetlerine 1970 yılında başladı. Türkiye’nin 73 ilinde temsilciliği bulunan derneğin avukat, hakim, savcı ve akademisyenlerden oluşan 1500’e yakın üyesi bulunmaktadır. Üyeleri ile birlikte hukuk alanında etkin olan dernek, mevcut yasalar, yasa tasarıları ve teklifleri ile idari düzenlemeler hakkında raporlar hazırlamakta bu hususlarda yasama organına görüşlerini iletmekte halkı bu hususlarda aydınlatmaktadır. Anayasa değişiklikleri, TCK, CMK, Terörle Mücadele Kanunu, İl İdaresi Kanunu, Avukatlık Kanunu hakkında raporlar ve değişiklik teklifleri hazırlamış bu tekliflerin pek çoğu kabul edilmiştir. Yapmış olduğu bu çalışmaları kitaplaştırmış ve kamuoyu ile paylaşmıştır. Hukukçular Derneği, “İdeal Hukuk” ismiyle bir de hukuk dergisi çıkarmaktadır. 


  
218 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hukukun Üstünlüğü
Hukukçular Derneği
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret82590
Genç Hukuk
Flag Counter