• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlperOsmanGenc
  • https://www.twitter.com/aogenc
  • https://www.instagram.com/genchukukburosu

26 MİLYON İCRA DOSYASI

Dünya, koronavirüs salgınının ekonomideki yıkıcı etkisiyle mücadele ederken ülkemizde de takibe konan icra dosya sayısı 26 milyonu aştı.

 

 

Dünya, koronavirüs salgınının ekonomideki yıkıcı etkisiyle mücadele ederken ülkemizde de takibe konan icra dosya sayısı 26 milyonu aştı. 

 

Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı saran yeni tip korona virüsü salgını birçok ülkede ekonomik ve sosyal hayatı derinden etkilemeye devam ediyor. Pandemi sürecinde dünyanın en büyük ekonomilerinde bile tahminleri aşan düzeyde daralmalar yaşanırken, ülkelerin işsizlik oranları da hızla yükseliyor. Salgının tetiklediği ekonomik kriz, ülkemizde de ciddi şekilde hissedildi ve takipteki icra dosyası sayısının artmasına neden oldu. Koronavirüs salgını sırasında Türkiye genelindeki icra dosyası sayısı 26 milyonu aştı. 

 

Ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında, 22 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere İİK md. 330 uyarınca bütün icra ve iflas takipleri 15 Haziran 2020'ye kadar durdurulmuştu.

 

Salgın sırasında ekonomik krizden etkilenen işletme ve şahısların yeni başlatacakları takiplerle icra dairelerinde dosya sayısının artmasının yanı sıra çok büyük yoğunluk yaşanması da bekleniyor. Türkiye’de serbest meslek ve işyeri sahipleri koronavirüs salgının sebep olduğu ekonomik krizden etkilenenler arasında en önde geliyor.

123 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hukukun Üstünlüğü
Takvim
Adalet Mülkün Temelidir
Twitter/aogenc

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret99444
Üyelik Girişi